Można się jeszcze zapisać na kolejną styczniową Konferencję dla Nauczycieli i Wychowawców organizowaną przez Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”. Konferencja odbędzie się w dniach 11-13 stycznia w Łopusznej.

 

„Co to znaczy kochać ojczyznę? Rozważania w 100-lecie niepodległości Polski” – tak brzmi temat najbliższej konferencji. Jak zawsze, uczestnicy spotkają się w Ośrodku Wczasowym ,,Nataneal’’ (ul. Cyrla 62). Będzie można posłuchać m.in. wykładów malarza i krytyka sztuki Tadeusza Boruty, archeologa Jacka Górskiego, politolożki Anny Siewierskiej-Chmaj czy filozofa i teologa ks. Leszka Łysienia. Nie zabraknie stałych gości łopuszańskich konferencji: Stanisławy Trebuni-Staszel i Wojciecha Bonowicza.

Wykłady zaplanowano w sobotnie i niedzielne przedpołudnia, w pozostałym czasie można będzie m.in. obejrzeć filmy z udziałem ks. Tischnera czy wziąć udział w wieczorze pieśni patriotycznych „Polska jest Ojczyzną”. Nie zabraknie akcentów lokalnych: będzie można posłuchać m.in. opowieści o losach związanego z łopuszańskim dworem Jerzego Lgockiego i jego udziale w walce o niepodległość, a także wykładu „W meandrach patriotyzmu” wieloletniej nauczycielki liceum w Nowym Targu Ludmiły Figiel. Na konferencję zaproszono też laureatkę XII Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficzno-Oratorskiego im. ks. Józefa Tischnera  Aleksandrę Zuziak z Ligoty.

Konferencja jest adresowana przede wszystkim do nauczycieli, ale mogą w niej wziąć udział także osoby zainteresowane myślą ks. Tischnera i bliska mu problematyką. Więcej informacji o programie oraz kartę uczestnictwa można zaleźć tutaj.

 

Na zdjęciu: uczestnicy konferencji w Łopusznej w 2018 r. Autorem zdjęcia jest Piotr Fajfer.