Za kilka dni do sprzedaży trafi dodruk książki „Tischner. Biografia” pióra Wojciecha Bonowicza. Ta nowa – rozszerzona i wzbogacona – wersja opowieści o ks. Józefie Tischnerze ukazała się po raz pierwszy w czerwcu 2020 roku i była już dodrukowywana. Do tej pory sprzedało się ponad 12 000 egzemplarzy!

 

Książka spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród czytelniczek i czytelników, otrzymała też Nagrodę Klio przyznawaną przez jury złożone przez profesjonalnych historyków. W stosunku do książki „Tischner”, opublikowanej w 2001 roku, nowa biografia jest znacznie obszerniejsza – liczy blisko 700 stron! – i zawiera szereg nowych faktów. „Przez ostatnich dwadzieścia lat dotarłem do wielu nowych materiałów i wysłuchałem opowieści kolejnych świadków”, mówił przed premierą Wojciech Bonowicz. „To opowieść o Tischnerze publicznym i prywatnym, ale też o czasach, w których dorastał i tworzył, tak innych od tych, w których dzisiaj żyjemy. Był znakiem nadziei wtedy, kiedy było trudno, tym bardziej dziś jest potrzebny, gdy znów tej nadziei wyglądamy”.

Książka „Tischner. Biografia” sprzedała się dotychczas w 12 tysiącach egzemplarzy. Wydawnictwo Znak zleciło druk kolejnych 2 tysięcy. Książkę – już z nową ceną (wynikającą z podwyżki cen papieru), ale też z atrakcyjnym rabatem – można już zamawiać tutaj.