„Krótki przewodnik po życiu” to największy bestseller wśród tytułów ks. Józefa Tischnera wydanych w ostatnich latach. Opublikowana po raz pierwszy w 2017 roku książka sprzedała się do dziś w blisko 60 tysiącach egzemplarzy i wciąż znajduje nowych czytelników.

 

„Krótki przewodnik po życiu” to zbiór artykułów, homilii i wystąpień ks. Józefa Tischnera, które za jego życia nie zostały opublikowane w książkach. Redaktor tomu, Wojciech Bonowicz, uporządkował je tematycznie, grupując w rozdziałach zatytułowanych m.in. „Dom”, „Spotkanie”, „Miłość”, „Nienawiść”, „Wolność”, „Cierpienie”, „Śmierć” czy „Nadzieja”. Piękna oprawa graficzna, oryginalnie wykorzystująca motywy góralskie, liczne zdjęcia i ułatwiające lekturę „chorągiewki”, a także przystępność zebranych tekstów sprawiły, że popularność książki sięgnęła daleko poza tradycyjne kręgi tischnerowskie.

Choć w przyszłym roku minie już 25 lat od śmierci Tischnera, wciąż pozostaje on autorem chętnie kupowanym i czytanym. W ostatnich latach ukazały się kolejne wybory jego rozproszonych tekstów w zbiorach zatytułowanych „Mądrość człowieka gór”, „Wolność człowieka gór”, „Nadzieja mimo wszystko”, „Miłość i inne wydarzenia” oraz „U źródeł myślenia”. Każda z wymienionych książek cieszyła się sporym zainteresowaniem, ale popularność „Krótkiego przewodnika…” przekroczyła wszelkie granice.

 

Bardzo polecamy tę lekturę wszystkim, którzy jeszcze po nią nie sięgnęli. Można ją zamówić tutaj.