W środę 27 marca w Radiu Kraków będzie można posłuchać nagrania debaty „Kim jest dobry człowiek?”, która odbyła się w ramach Strefy Tischnera. Brali w niej udział: lekarz Maciej Małecki, filozof i teolog Piotr Sikora. Debatę prowadziła Jolanta Drużyńska.

 

Debata odbyła się w Studiu im. Romany Bobrowskiej w czwartek 21 marca. Zaproszeni goście dyskutowali m.in. o różnych znaczenia słów „dobro”  i „dobry” (Jolanta Drużyńska doliczyła się w słowniku przeszło 180 synonimów „dobroci”), odwoływali się do tego, co we właściwych im dziedzinach można na temat „dobrego człowieka” powiedzieć, wskazywali też obszary, w których dobroć jawi się jako coś skomplikowanego i niejednoznacznego. Bardzo ciekawe były również pytania z sali, w spotkaniu wzięła bowiem udział dość liczna grupa publiczności. Słuchacze pytali m.in. o dobroć zwierząt, a także o to, jak opisać dobro, o które walczy lekarz.

Zapis debaty zostanie wyemitowany w Radiu Kraków w środę 27 marca o godz. 21:05, a dyskusja z udziałem publiczności o godz. 22:05 – w ramach audycji Jolanty Drużyńskiej „Koło kultury”. Obu części można wysłuchać poprzez internetową stronę Radia Kraków.

 

Na zdjęciu od lewej: Maciej Małecki, Piotr Grzegorz Nowak, Piotr Sikora i Jolanta Drużyńska. Autorem zdjęcia jest Jędrzej Kogut.