Kabaret filozoficzny raz jeszcze

Strona główna/Bez kategorii/Kabaret filozoficzny raz jeszcze

Kabaret filozoficzny raz jeszcze

Oparty na tekstach ks. Tischnera, a wyreżyserowany przez Artura Więcka „Barona” spektakl Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny miał swoją prapremierę w 2007 r. podczas VII Dni Tischnerowskich. Jest to na poły realistyczna, na poły fantastyczna opowieść o jednym dniu z życia księdza – dniu wypełnionym zajęciami i spotkaniami z rozmaitymi gośćmi. W rolę księdza wcielił się Krzysztof Globisz, a obok niego wystąpił m.in. Jerzy Trela i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
Przedstawienie tak się spodobało, że reżyser postanowił po dwóch latach wrócić do tego pomysłu. W poniedziałek 20 kwietnia 2009 o godz. 19 w Krakowskim Teatrze Scena STU (al. Krasińskiego 16-18) będzie miała miejsce premiera nowej wersji spektaklu, który od tej pory ma być grany regularnie. Obok wspomnianych aktorów na scenie pojawią się: Andrzej Róg, Marcin Zacharzewski, Beata Schimscheiner, Agnieszka Findysz (PWST) i Karolina Kominek.
Wstęp na premierę przewidziany jest tylko za zaproszeniami. Terminów kolejnych przedstawień trzeba wypatrywać na stronie internetowej teatru (www.scenastu.com.pl) lub kontaktować się z Biurem Organizacji Widowni (tel. 012 422 27 44).

2009-04-14T12:41:31+00:00 14 kwietnia 2009|Bez kategorii|