Tylko do 3 lutego (czyli do poniedziałku) można głosować w plebiscycie na najważniejszą postać i najważniejsze wydarzenie ostatniego 25-lecia w Krakowie. Plebiscyt zorganizowała krakowska redakcja „Gazety Wyborczej”. Na liście kandydatur jest m.in. ks. Józef Tischner. Oddać głos może każdy –zachęcamy do wzięcia udziału!

By oddać ważny głos, należy wytypować nie więcej niż trzy najważniejsze wydarzenia i nie więcej niż trzy najważniejsze postacie. Głosować można do 3 lutego 2014 r. na dwa sposoby: przez specjalny formularz na stronie internetowej „Gazety” (krakow.gazeta.pl ) oraz poprzez kupony drukowane w krakowskim wydaniu „Gazety Wyborczej” (te można dostarczyć redakcji osobiście lub pocztą – ul. Szewska 5, 31-009 Kraków). Uwaga! Jedna osoba może zagłosować tylko raz! Z udziału w plebiscycie wyłączone zostaną kolejne zgłoszenia wysłane przez jedną osobę lub wypełnione w sposób wskazujący na oddanie głosu przez tę samą osobę więcej niż raz (pełny regulamin plebiscytu jest do wglądu także w siedzibie redakcji).

Ks. Józef Tischner nie pojawił się na pierwszej liście kandydatur przygotowanej przez redaktorów „Gazety”. Upomnieli się jednak o niego czytelnicy. Teraz na ostatecznej liście, obejmującej 25 osób, znalazł się m.in. obok ks. Adama Bonieckiego, Anny Dymnej, kard. Franciszka Macharskiego, Janiny Ochojskiej, Krzysztofa Pendereckiego, Andrzeja Szczeklika, Jerzego Stuhra, Wisławy Szymborskiej czy Jacka Woźniakowskiego.

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Nie podpowiadamy, kogo jeszcze – obok ks. Tischnera – wskazać ani jakie wybrać wydarzenie (odpowiednie listy znajdują się na stronach internetowych „Gazety”, pojawiają się też w wydaniach drukowanych). Ważne, że autor „Etyki solidarności”, związany z Krakowem od czasu studiów aż do samego końca, pojawił się w tym plebiscycie – i to pojawił się dzięki głosom czytelników.

W zamian za udział w plebiscycie chętni mogą otrzymać e-book Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki „Andrzej Wajda. Podejrzany”. Głosować można tutaj.