Środa 18 kwietnia to pierwszy dzień tegorocznych Dni Tischnerowskich w Krakowie. Rozpoczną się one tradycyjnie od Mszy św. w kolegiacie Św. Anny i przeglądu „Tischner na ekranie”.

 

Msza święta w intencji ks. prof. Józefa Tischnera zostanie odprawiona w kolegiacie Św. Anny (ul. Św. Anny 13) o godz. 17. Mszy przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. prof. Jarosław Jagiełło. Oprawę mszy zapewni Duszpasterstwo Akademickie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Bezpośrednio po mszy – ok. godz. 18 – w Akademii Sztuk Teatralnych (ul. Straszewskiego 22) rozpocznie się wieczór filmowy: „Tischner na ekranie”. Poprowadzi go Wojciech Bonowicz, który zaprezentuje wybrane filmy i audycje z archiwum utworzonego przy Instytucie Myśli Józefa Tischnera. W ten sposób Dni Tischnerowskie rozpoczniemy od spotkania z samym Tischnerem.

 

Temat tegorocznej imprezy to „Wolność i słowo”. Organizatorem głównym Dni jest Społeczny Instytut Wydawniczy Znak i Fundacja Kultury Chrześcijańskiej ZNAK, a współorganizatorami – Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego, Instytut Myśli Józefa Tischnera, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Organizację Dni wsparły też: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, ERGO Hestia i Akademia Górniczo-Hutnicza. Pełny program Dni można znaleźć tutaj.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, ale na niektóre pierwszeństwo mają osoby z zaproszeniami. Zaproszenia można odebrać w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz InfoKraków (ul. Św. Jana 2).