Drugi dzień 12. DT – spotkanie z reżyserami i esejem Tischnera

Strona główna/Bez kategorii/Drugi dzień 12. DT – spotkanie z reżyserami i esejem Tischnera

Drugi dzień 12. DT – spotkanie z reżyserami i esejem Tischnera

Anna Augustynowicz, Anna Polony, Bogdan Ciosek, Andrzej Dziuk i Jerzy Trela będą gośćmi drugiego dnia 12. Dni Tischnerowskich. O g. 13 odbędzie się rozmowa o „Tischnera spotkaniu z teatrem”, a o g. 17 „Czytamy Tischnera” poświęcone esejowi „Fenomenologia spotkania”. Zapraszamy do budynku PWST przy ul. Straszewskiego 22 w Krakowie. Wstęp wolny!

O g. 13 na Scenie im. S. Wyspiańskiego PWST pojawią się Anna Augustynowicz, Bogdan Ciosek i Andrzej Dziuk, reżyserzy, którzy byli uczestnikami seminarium prowadzonego przez ks. Tischnera dla studentów reżyserii dramatu. Rozmowa dotyczyć będzie „Tischnera spotkania z teatrem”. Poprowadzi ją znakomity historyk literatury, dramatolog i krytyk teatralny Jacek Kopciński, który w ramach prowadzonych przez siebie zajęć ze studentami omawia także Tischnerowską „Filozofię dramatu”.

Natomiast o g. 17 na tej samej scenie pojawią się najpierw aktorzy Anna Polony i Jerzy Trela, którzy przeczytają ważny, a mało znany esej Tischnera „Fenomenologia spotkania”, a następnie filozofowie Zbigniew Stawrowski i Adam Workowski, którzy wraz z publicznością będą o nim dyskutować.
Zapraszamy!

2012-04-26T11:09:00+00:00 26 kwietnia 2012|Bez kategorii|