Już 45 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! A do księgarń właśnie trafia kolejny dodruk „Krótkiego przewodnika po życiu”. Księgarze chętnie wystawiają go obok najnowszej książki, zatytułowanej „Mądrość człowieka gór”.

Sukces „Krótkiego przewodnika…” przerósł wszystkie oczekiwania. Piękna szata graficzna przyciągnęła czytelników, którzy być może wcześniej po książki ks. Józefa Tischnera nie sięgali, bojąc się, że to mogą być lektury zbyt trudne. Dzięki „Krótkiemu przewodnikowi…” przekonali się, że Tischner to autor, który pisze potoczystym, przystępnym językiem, a wiele jego tekstów dotyczy bardzo podstawowych ludzkich doświadczeń. W dodatku w czasie, kiedy wielu ludzi czuje się zagubionych wśród docierających do nich komunikatów, Tischner proponuje powrót do tego, co najbardziej pierwotne. W dodatku w jego ujęciu wiara nie staje się pretekstem do konfliktu i piętnowania, lecz do wyjścia na spotkanie inaczej myślących i czujących.

Razem z najnowszym dodrukiem liczba wydrukowanych egzemplarzy „Krótkiego przewodnika po życiu” przekroczy już 50 tysięcy. Jednocześnie do księgarń trafił też pierwszy nakład „Mądrości człowieka gór” – swoistej podhalańskiej summy Tischnera, która zbiera teksty powstałe z myślą o Podhalu, ale akcentujące to, co uniwersalne. Redaktorem obu tomów jest Wojciech Bonowicz.

KULTURA GÓRALSKA WEDŁUG TISCHNERA

"Mądrość człowieka gór" nowe, nieznane teksty ks. Tischnera

Opublikowany przez Józef Tischner Sobota, 23 listopada 2019

„Krótki przewodnik po życiu” można zamówić tutaj.

Innych książek ks. Tischnera należy szukać tutaj.