„Jego teksty się nie starzeją – na szczęście i niestety”, mówi redaktor tomu. W środę 4 grudnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się premiera nowej książki ks. Adama Bonieckiego, zatytułowanej „Strefa dobrego zasięgu”.

„Żaden z tych tekstów się na szczęście nie zestarzał – na szczęście dla czytelnika. Ale można by też stwierdzić, że żaden z tych tekstów się niestety nie zestarzał – niestety dla obywatela czy członka kościelnej wspólnoty”, mówi Michał Okoński, dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” i redaktor tomu.
Ks. Adam Boniecki, który nadal ma zakaz wypowiadania się w mediach nałożony przez zakonnych przełożonych, może spotykać się z czytelniczkami i czytelnikami na łamach „Tygodnika Powszechnego” oraz podczas publicznych spotkań. Wielu osób lekturę „Tygodnika” rozpoczyna od jego edytoriali. Są ciekawi tego, jak redaktor senior skomentuje najnowsze wydarzenia, ale wybierają go też ze względu na charakterystyczny sposób ujmowania zjawisk, będący połączeniem wieloletniego doświadczenia – mądrości wyniesionej z podróży, rozmów i konfesjonału – z ciepłą ironią i żywą wiarą. „Strefa dobrego zasięgu” to wybór jego tekstów publikowanych w latach 2018–2019. Ks. Boniecki podejmuje w nich tematy żywo obecnie dyskutowane: Kościół i wiara po skandalach i napięciach ostatnich miesięcy, kondycja praworządności w Polsce, nieuchronne zmiany klimatu. Ale pisze także o swoich przygodach i małych radościach codzienności.

Jaka przyszłość czeka Kościół w Polsce? Co to znaczy dziś być prawdziwym katolikiem? Dlaczego dla ks. Adama ważne są drzewa? Jak zachowuje się ksiądz za kierownicą? I co to znaczy żyć pełnią życia po 85. urodzinach? Oto niektóre z pytań, na które można szukać odpowiedzi w książce.

Spotkanie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) rozpocznie się o godz. 18. Poprowadzi je Michał Olszewski. Wstęp jest wolny! Podczas spotkania będzie można nabyć książkę i zdobyć autograf autora. Będę również sprzedawane inne publikacje „Tygodnika Powszechnego”, w tym cieszące się dużym zainteresowaniem dodatki specjalne.

„Strefę dobrego zasięgu” można też zamówić tutaj.