Pod takim tytułem w październiku 2014 r. odbyła się dyskusja nad książką bpa Grzegorza Rysia „Wiara z lewej, prawej i Bożej strony”, w której obok autora udział wzięli o. Paweł Kozacki, dominikanin, i o. Wojciech Ziółek, jezuita. Prowadząca spotkanie Jolanta Gwardys (BoskaTV.pl) pytała swoich gości m.in. o to, czy Kościół jest rzeczywistą wspólnotą, co duchowni myślą o świeckich oraz jaki obraz Kościoła wyłania się z mediów. Miejscami zabawną, a miejscami bardzo poważną dyskusję można oglądać w Internecie.

„Wszystkie schizmy w Kościele wzięły się stąd, że mylono jedność z jednolitością”, mówi m.in. w tej rozmowie bp Grzegorz Ryś. „Jeśli w Kościele pojawia się facet, który myśli, że wszyscy w Kościele powinni myśleć tak jak on, zachowywać się tak jak on, być pobożni tak jak on, śpiewać tak jak on, przyjmować postawy religijne tak jak on, mieć podejście do każdej konkretnej sprawy takie jak on, to jest to gość, który rozwala Kościół w sposób dramatyczny”.
Dla łowców tischnerianów ciekawa będzie pierwsza anegdota, jaka pada z ust bpa Rysia. Zapytany przez prowadzącą, jak powinna się zwracać do uczestników dyskusji, bp Ryś przypomniał, jak zaproszono Tischnera na uniwersytet i ktoś zadał mu podobne pytanie: „Jak mamy się do księdza zwracać? Ksiądz? A może pan?” „Najlepiej po prostu Józek”, miał odpowiedzieć Tischner.
Zapis półtoragodzinnej debaty, która odbyła się 13 października 2014 r. w Auli Wielkiej Akademii Ignatianum w Krakowie, umieszczony został na portalu Deon.pl. Można go obejrzeć tutaj.