W poniedziałek 19 listopada Instytut Myśli Józefa Tischnera w Krakowie odwiedzi o. Maciej Zięba OP. Znany duszpasterz i publicysta podzieli się swoimi refleksjami na temat podziałów, które rozbijają polską wspólnotę narodową i obywatelską.

O. Maciej Zięba jest filozofem, teologiem i duszpasterzem, ale szerszej publiczności zanany jest przede wszystkim jako inicjator rozmaitych przedsięwzięć (jak Instytut Tertio Millenio w Krakowie czy Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku) i publicysta. Jest autorem kilkunastu książek. Ostatnio wydał: „Nieznane, niepewne, niebezpieczne? Szkic o Europie” (Warszawa 2011), „Ale nam się wydarzyło! O papieżu i Polsce, Kościele i świecie” (Poznań 2013), „Kłopot za kłopotem. Katolik w dryfującej Europie” (Poznań 2015) oraz „Papieska ekonomia. Kościół-rynek-demokracja” (Kraków 2016). Spotkanie zatytułowane „Co się dzieje z naszą wspólnotą? Czy czeka nas wojna religijna?” rozpocznie się o godz. 19. Najpierw będzie wykład, a potem dyskusja. Jak zwykle, zapraszamy do sali spotkań IMJT (ul. Sławkowska 14, I p., sala po lewej stronie). Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Jednocześnie w czwartek 22 listopada IMJT zaprasza na godz. 17 na debatę „Człowiek wobec sztuki i religii”, którą poprowadzi Ewa Podrez, a udział w niej wezmą Karol Tarnowski i Paweł Taranczewski.

 

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.