Być „cłekiem naprowde”

Strona główna/Bez kategorii/Być „cłekiem naprowde”

Być „cłekiem naprowde”

W dniach 23–26 września odbędą się w Szczyrku III Światowe Rekolekcje Góralskie. Ich tematem przewodnim będzie hasło: „Nie lękajcie się. Cłek wystrochany a cłek naprowde”. Organizatorem rekolekcji jest Związek Podhalan.
Na program składają się msze, nabożeństwa, konferencje, dyskusje i projekcje filmowe. W spotkaniach wezmą udział m.in. filozofowie – s. Barbara Chyrowicz SSpS, Stanisław Grygiel, bp Marek Jędraszewski, ks. Leszek Łysień i Krzysztof Wieczorek, teologowie – ks. Józef Bremer SJ, ks. Jacek Kempa i ks. Jerzy Szymik, a także znani duszpasterze – o. Leon Knabit OSB i ks. Władysław Zązel. W piątek 24 września o godz. 21.30 przewidziany jest dwugłos „Jan Paweł II i ks. Józef Tischner – mistrzowie wolności”, w którym udział wezmą Wojciech Bonowicz, autor biografii ks. Tischnera, i Janusz Poniewierski, autor m.in. „Kwiatków Jana Pawła II” i monografii „Pontyfikat”.
Większość spotkań odbywać się będzie w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Zacisze” (ul. Myśliwska 5). Szczegółowy program, a także informacje o warunkach uczestnictwa znaleźć można na stronie www.rekolekcjegoralskie.szczyrk.pl.

2010-09-18T19:04:00+00:00 18 września 2010|Bez kategorii|