W sobotę 12 września działająca w Białce Tatrzańskiej Grupa Teatralna „Coz Teroz Bedzie?” zaprasza na spektakl „Siedem grzechów po góralsku”, oparty na tekstach ks. Józefa Tischnera i Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Dochód z występu wesprze zmagającego się od lat z ciężką chorobą Andrzeja Brandstattera.

 

Andrzej Brandstatter to postać znana nie tylko na Podhalu. Muzyk, kompozytor, autor tekstów, założyciel zespołów „Krywań” i „Hawrań” wiele czasu poświęcił też inspirowaniu i edukowaniu młodzieży góralskiej. Od wielu lat nie może jednak występować. Artyści skupieni w Grupie Teatralnej „Coz Teroz Bedzie?” postanowili mi pomóc. W sobotę 12 września w Białce Tatrzańskiej wystawią spektakl „Siedem grzechów po góralsku”, oparty na tekstach ks. Józefa Tischnera i Kazimierza Przerwy-Tetmajera, a dochód zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebującego przyjaciela.

„Tym razem zagramy dla Andrzeja Brandstattera – człowieka o naprawdę Wielkim Sercu, który przez lata, pomimo wielu życiowych trudności, wspierał inne osoby w rozwijaniu ich pasji oraz miłości do kultury ludowej, zwłaszcza kultury góralskiej”, piszą organizatorzy. „Pan Andrzej to uznany artysta, przyjaciel wielu muzyków. Wraz z nimi, a także podopiecznymi założonej przez niego Fundacji Pro Artis oraz góralskimi zespołami, tworzył niezwykłe święto – Wierchowe Spotkania! Teraz pan Andrzej potrzebuje naszej pomocy. Od wielu lat zmaga się z ciężką chorobą – stwardnieniem rozsianym. W związku z pandemią koronawirusa nie jest w stanie opuszczać swego domu. Jego stan wiąże się z potrzebą stałej opieki medycznej oraz rehabilitacji. Duża część kosztów musi być również przeznaczona na lekarstwa”. Dlatego podczas występu będą zbierane „do kapelusa” datki, które mają wspomóc chorującego artystę.

Pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji im. Adama Worwy, która go wspiera. Jeśli ktoś chciałby przyłączyć się do zbiórki, może dokonać wpłaty bezpośrednio na konto fundacji: 77 1240 5136 1111 0010 2991 8721.

Spektakl „Siedem grzechów po góralsku” rozpocznie się o godz. 19 w budynku „Wikarówki”, znajdującym się naprzeciwko drogi dojazdowej do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!