Każda nowa książka ks. Tischnera sprzedaje się w nakładzie przekraczającym dziesięć tysięcy egzemplarzy, niektóre – nawet dwadzieścia. Każde wznowienie to kolejnych kilka tysięcy. Mimo upływu lat zainteresowanie osobą i dziełem Tischnera nie słabnie. Poszukiwane są zarówno jego książki filozoficzne, jak i publicystyka oraz teksty poświęcone wierze. Jesienią ukaże się nowość: „Alfabet Tischnera”.
Spośród nowych książek Tischnera, przygotowanych po jego śmierci z zachowanych materiałów, największą popularnością cieszył się w ostatnich latach tom „Wiara ze słuchania”, zawierający kazania wygłaszane w kościółku w Starym Sączu. Dobrze sprzedawał się też zbiór rekolekcji „Nadzieja czeka na słowo”. Ze wznowień ciągle najszybciej sprzedają się filozoficzne dzieła Tischnera (w szczególności długo nie wznawiany „Spór o istnienie człowieka”) oraz rozmowy z nim przeprowadzone przez Jacka Żakowskiego („Tischner czyta Katechizm” ) oraz Dorotę Zańko i Jarosława Gowina („Przekonać Pana Boga”). Na trudnym rynku księgarskim, w czasie, kiedy dość szybko zapomina się o zmarłych autorytetach, Tischner wciąż ma dużą grupę wiernych czytelników – i stale przybywają nowi. Ostatnie wznowienia to: „Miłość nas rozumie”, „Filozofia dramatu”, „Zrozumieć własną wiarę” i „Ksiądz na manowcach” (trzecie wydanie). Wszystkie te książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Znak.
Spore zainteresowanie towarzyszy też ukazującym się w Instytucie Myśli Józefa Tischnera „Dziełom zebranym”. Do tej pory opublikowano trzy tomy, ostatnio – wykłady wygłaszane w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie (szkoła jest współwydawcą tego tomu) pt. „Współczesna filozofia ludzkiego dramatu”. „Dzieła…” są dość trudno dostępne w księgarniach, ale można je zamawiać bezpośrednio u wydawcy.
Jesienią tego roku ukaże się nowa propozycja: wybór fragmentów pism, wywiadów i wystąpień autora „Etyki solidarności” zatytułowany „Alfabet Tischnera”. Autorem wyboru jest Wojciech Bonowicz. Szczegóły niebawem.