Ludger Hagedorn, Marcin Król, Timothy Snyder oraz Małgorzata Szejnert będą gośćmi debaty organizowanej 5 marca w Warszawie przez Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu, Uniwersytet Warszawski oraz Instytut Spraw Publicznych.

 

Czy historia opisuje prawdę? Na jakiej prawdzie opiera się polityka historyczna? Czy uczciwy historyk może być przekonany, że mówi prawdę? O tym dyskutować będą:
Ludger Hagedorn – filozof i wykładowca, Permanent Fellow Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu; Marcin Król – profesor nauk humanistycznych, socjolog oraz historyk idei nowożytności i XIX wieku, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego; Timothy Snyder – historyk nowożytnego nacjonalizmu oraz dziejów Europy Środkowej i Wschodniej, the Richard C. Levin Professor of History Uniwersytetu Yale; Małgorzata Szejnert – pisarka i reporterka, dwukrotna finalistka Nagrody Literackiej Nike, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia.

Debata rozpocznie się o godz. 18 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (Krakowskie Przedmieście 32).

Wstęp na spotkanie jest wolny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rejestracja do dnia 1 marca pod linkiem: https://goo.gl/P378u6. Organizatorzy informują, że mieszcząca się w historycznym pałacu sala, w której odbędzie się debata, jest – niestety – niedostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Nagranie z debaty zostanie udostępnione po wydarzeniu.