Norman Davies, Natalia Hatalska, Agnieszka Holland oraz Timothy Snyder wezmą udział w dyskusji „Historia jutra – spór o pamięć, fakty i fikcję w czasach internetu”, która odbędzie się w środę 6 marca w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Dyskusja jest częścią obchodów 60. urodzin Wydawnictwa Znak.

 

Kilka dni po polskiej premierze nowej książki Timothy’ego Snydera „Droga do niewolności” oraz tuż po berlińskiej premierze najnowszego filmu Agnieszki Holland „Obywatel Jones” autorzy razem z Normanem Daviesem oraz analityczką trendów Natalią Hatalską będą się spierać się o to, jaką historię zostawimy przyszłym pokoleniom. Czy historia jest w stanie obronić nas przed nacjonalizmem i populizmem? Jak na sposób jej uprawiania wpłynęły nowe technologie? Czy Google i Facebook zagrażają naszej wolności? Dyskusję poprowadzą publicystka i działaczka społeczna Dominika Kozłowska oraz dziennikarz, szef redakcji zagranicznej TVN24 BiS Jacek Stawiski.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Bezpłatne wejściówki na spotkanie w audytorium będą dostępne w kasach Muzeum oraz internetowym systemie sprzedaży www.bilety.polin.pl od piątku 1 marca, od godziny 12.00. Muzeum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Spotkanie będzie transmitowane do dwóch sąsiednich sal, gdzie nie obowiązuje rezerwacja, ale wejście możliwe będzie tylko pod warunkiem dostępnych wolnych miejsc siedzących. Dyskusję będzie też można śledzić przez internet na http://www.facebook.com/WydawnictwoZnak.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek, w tym najnowszej książki Timothy’ego Snydera „Droga do niewolności” (premiera 27 lutego 2019).

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.