21 kwietnia – zaczynamy X Dni Tischnerowskie!!!

Strona główna/Bez kategorii/21 kwietnia – zaczynamy X Dni Tischnerowskie!!!

21 kwietnia – zaczynamy X Dni Tischnerowskie!!!

Wszystkich, którzy są w Krakowie lub okolicy lub jeszcze zdążą do Krakowa na dzisiejsze popołudnie, zapraszamy serdecznie na rozpoczęcie X Dni Tischnerowskich.
O g. 17 ksiądz biskup Tadeusz Pieronek w kolegiacie św. Anny odprawi Mszę świętą w intencji zmarłego przed dziesięcioma laty Księdza Profesora. Podczas Mszy będziemy się też modlić za ofiary tragedii w Smoleńsku i ich najbliższych.
A o 18.30 w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (ul. Straszewskiego 22) – pierwsze interesujące spotkanie. Będzie można zobaczyć i usłyszeć laureatów tegorocznej Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera: prowadzącą od lat rodzinny dom dziecka Henrykę Krzywonos-Strycharską, wybitnego filozofa ks. Michała Hellera oraz Tomasza Rakowskiego, antropologa zajmującego się obszarami biedy w Polsce po transformacji. Ceremonii wręczenia nagrody (piękna statuetka wykonana przez Mariana Gromadę plus 33 tysiące złotych) towarzyszyć będzie pokaz filmów o laureatach oraz rozmowa z nimi, którą poprowadzą ks. Adam Boniecki i Henryk Woźniakowski.
Przypominamy równocześnie, że z okazji Dni Tischnerowskich Księgarnia Znaku (ul. Sławkowska 1) organizuje specjalną promocję: wszystkie książki Wydawnictwa Znak wydane przed 2010 rokiem – 50 % taniej. Natomiast przy zakupie dowolnej książki na hasło: „Dni Tischnerowskie” otrzymać będzie można prezenty książkowe. Zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowo atrakcyjnej oferty!

2010-04-21T08:39:00+00:00 21 kwietnia 2010|Bez kategorii|