Otwarcie wystawy obrazów Mariana Gromady „Ksiądz Tischner i przyjaciele” i występ zespołu „Podhale – Grupa Spiska” z Jurgowa uświetnią obchody 16. rocznicy śmierci ks. Józefa Tischnera w Łopusznej. Obchody zaplanowano na niedzielę 26 czerwca.

Ks. Józef Tischner zmarł 28 czerwca 2000 roku w Krakowie, lecz – zgodnie ze swoją ostatnia wolą – spoczął na cmentarzu w Łopusznej. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w niedzielę 2 lipca. Co roku w Łopusznej w rocznicę śmierci ks. Tischnera organizowane są okolicznościowe spotkania: oprócz Mszy świętej i modlitwy na cmentarzu krewni, przyjaciele i sympatycy autora „Etyki solidarności” uczestniczą w dyskusjach, koncertach i innych wydarzeniach.

Oto szczegółowy program tegorocznych uroczystości:

10.30 – Modlitwa i złożenie kwiatów na grobie ks. Józefa Tischnera
11.00 – Msza św. za duszę śp. ks. Józefa Tischnera w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej
12.30 – Otwarcie wystawy obrazów Mariana Gromady „Ksiądz Tischner i przyjaciele” w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej; projekcja filmu Beaty Dzianowicz „Twarze Łopusznej”; występ zespołu „Podhale – Grupa Spiska” z Jurgowa.

Wystawę obrazów Mariana Gromady będzie można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury do końca lipca – od wtorku do piątku w godzinach 10-17.

Organizatorami obchodów są: Wójt Gminy Nowy Targ, Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej, Parafia Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej, Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” oraz Oddział Związku Podhalan i Koło Gospodyń Wiejskich w Łopusznej.

Zaczynają się wakacje – zapraszamy zatem do odwiedzania miejsc związanych z ks. Józefem Tischnerem!!!