Znamy datę 15. Dni Tischnerowskich

Strona główna/Bez kategorii/Znamy datę 15. Dni Tischnerowskich

Znamy datę 15. Dni Tischnerowskich

Jubileuszowe 15. Dni Tischnerowskie odbędą się w dniach 22-25 kwietnia 2015 roku. Głównym organizatorem imprezy będzie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. To pierwsze informacje dotyczące tego wydarzenia, które możemy podać do publicznej wiadomości.

Dni Tischnerowskie odbędą się w przyszłym roku po raz piętnasty. Rok 2015 jest bowiem rokiem, w którym przypada 15. rocznica śmierci ks. Józefa Tischnera. Pierwsze Dni Tischnerowskie odbyły się dokładnie w pierwszą rocznicę jego śmierci. Wtedy też po raz pierwszy przyznano Nagrodę Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera.
Już od jakiegoś czasu spływały do nas pytania o termin przyszłorocznych Dni Tischnerowskich. Cieszymy się, że możemy go nareszcie ogłosić. Szczegółowe informacje podamy w odpowiednim czasie. Dni Tischnerowskie poprzedzi, jak zawsze, konferencja prasowa, na której zaprezentowany zostanie program i goście imprezy.
To cykliczne wydarzenie upamiętniające autora „Etyki solidarności” organizowane jest przez pięć podmiotów: Instytut Myśli Józefa Tischnera, Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Co roku jeden z tych podmiotów jest głównym organizatorem imprezy. W 2015 roku głównym organizatorem będzie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
Zachęcamy, by już teraz zarezerwować sobie miejsce w kalendarzu na to ważne wydarzenie.

2014-11-21T16:05:00+00:00 21 listopada 2014|Bez kategorii|