Od Mszy świętej w kolegiacie św. Anny rozpoczną się tradycyjnie 15. Dni Tischnerowskie w Krakowie. Msza rozpocznie się o godz. 17, a przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi bp Grzegorz Ryś. Na godz. 18.30 zapraszamy natomiast do budynku PWST, gdzie będzie można spotkać się z tegorocznymi laureatami Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Spotkanie poprowadzą ks. Adam Boniecki i Henryk Woźniakowski.

Po raz piętnasty spotkamy się na Dniach Tischnerowskich w Krakowie i po raz piętnasty zostanie wręczona Nagroda Tischnera. W tym roku jej laureatami zostali: filozof Jacek Filek, etnograf i publicysta Antoni Kroh oraz działacz społeczny Jan Młynarczyk, prezes Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” z Torunia. Wszyscy laureaci zapowiedzieli, że pojawią się na uroczystym wręczeniu nagrody i wezmą udział w spotkaniu. Fundatorem Nagrody jest Ergo Hestia. Każdy z laureatów otrzyma czek na 33 tysiące złotych oraz statuetkę zaprojektowaną i wykonaną przez Mariana Gromadę.
Tegoroczne Dni Tischnerowskie potrwają od środy 22 kwietnia do soboty 25 kwietnia. Głównym organizatorem imprezy – odbywającej się pod patronatem Jego Eminencji ks. kard. Stanisława Dziwisza – jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Pozostali organizatorzy to: Instytut Myśli Józefa Tischnera, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak oraz Uniwersytet Jagielloński.

Wstęp na wszystkie tegoroczne imprezy jest wolny i nie wymaga zaproszeń. Program można znaleźć tutaj.