Zapraszamy na „Lekcje czytania”

Strona główna/Bez kategorii/Zapraszamy na „Lekcje czytania”

Zapraszamy na „Lekcje czytania”

Skierowane do młodzieży, ale otwarte dla wszystkich zainteresowanych: w dniach 22-24 kwietnia odbędą się w Dworku Białoprądnickim w Krakowie trzy „Lekcje czytania”, podczas których omawiane będą teksty ks. Józefa Tischnera i Krzysztofa Michalskiego. Nauczycieli zachęcamy, by zapisywali grupy młodzieży, a wszystkich chętnych, by odnotowali te wydarzenia w swoich kalendarzach.

„Lekcje czytania”, których współorganizatorem jest Fundacja „Tygodnika Powszechnego”, poprzedzają bezpośrednio 13. Dni Tischnerowskie. W Dworku Białoprądnickim (ul. Papiernicza 2) powstała specjalna „Strefa Tischnera”, w której można m.in. obejrzeć wystawę plakatów ze wszystkich dotychczasowych Dni Tischnerowskich. W „Strefie” odbyły się już zajęcia dla najmłodszych – w ramach cyklu „Pofilozofuj-MY” – teraz czas na młodzież i tych, którzy czują się młodo i chcą wspólnie zastanowić się nad tekstami ks. Józefa Tischnera i Krzysztofa Michalskiego.
„Lekcje czytania” odbywać się będą od poniedziałku 22-ego do środy 24-ego kwietnia – codziennie o godz. 12. Pierwszą lekcję poprowadzi Adam Workowski, który przeczyta z uczestnikami fragmenty jednego z najważniejszych esejów Tischnera „Myślenie według wartości”. Dwie następne lekcje poprowadzi Wojciech Bonowicz. Wtorkowa „Lekcja czytania” poświęcona będzie esejowi Michalskiego „Polityka i wartości”, natomiast we środę uczestnicy będą mogli podyskutować o eseju Tischnera „Kryzys nadziei”.
Uczestnicy – całe grupy lub pojedyncze osoby – mogą się zgłaszać do Fundacji „Tygodnika Powszechnego”, najlepiej mailowo: lekcjeczytania@tygodnik.com.pl (można poprosić o przesłanie tekstów, które będą omawiane). Oczywiście, wstęp na wszystkie „Lekcje…” jest wolny, dlatego można też przyjść, nie zgłaszając wcześniej swojej obecności. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w tych spotkaniach i przygotowania się w ten sposób do 13. Dni Tischnerowskich. Nauczycielom podpowiadamy, że warto w którymś z tych dni zorganizować wycieczkę do Krakowa i jednym z punktów tej wycieczki uczynić właśnie „Lekcje czytania”.
Informacje o tym, jak dojechać do Dworku Białoprądnickiego można znaleźć tutaj.

„Lekcje czytania” z „Tygodnikiem Powszechnym”
w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki (ul. Papiernicza 2):

22 kwietnia godz. 12.00
Józef Tischner, esej „Myślenie według wartości", prowadzenie: Adam Workowski

23 kwietnia godz. 12.00
Krzysztof Michalski, esej „Polityka i wartości", prowadzenie: Wojciech Bonowicz

24 kwietnia godz. 12.00
Józef Tischner, esej „Kryzys nadziei", prowadzenie: Wojciech Bonowicz

2013-04-15T20:16:00+00:00 15 kwietnia 2013|Bez kategorii|