„Wychowanie w horyzoncie wolności i dobra”

Strona główna/Bez kategorii/„Wychowanie w horyzoncie wolności i dobra”

„Wychowanie w horyzoncie wolności i dobra”

Na to wydarzenie, niestety, nie możemy Was zaprosić, możemy tylko o nim poinformować. Po ogłoszeniu na stronie Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, że w dniach 11-13 stycznia w Łopusznej odbędą się VIII Nauczycielskie Spotkania z ks. Józefem Tischnerem, natychmiast posypały się zgłoszenia. Teraz na stronie stowarzyszenia można przeczytać, że nabór został zakończony i nie ma już wolnych miejsc. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość.

Według naszych informacji do Łopusznej wybiera się ponad 130 osób. Ośrodek Wypoczynkowy „Natanael” na pewno wszystkich nie pomieści, organizatorzy poszukują więc kwater w innych miejscach.
Tematem tegorocznego spotkania będzie „Wychowanie w horyzoncie wolności i dobra”. Gościem pierwszego dnia imprezy będzie wiceminister edukacji narodowej Joanna Berdzik. W czasie drugiego dnia będzie można posłuchać wykładów s. Barbary Chyrowicz („Niechciana wolność”), ks. Pawla Dančaka ze Słowacji („Dramatyczne relacje dobra i prawdy w kontekście filozoficznej refleksji nad wychowaniem”), Wojciecha Bonowicza („Wokół eseju ks. Tischnera >>Znicestwienie Polski<<”), Michała Bardela („Pułapki personalizmu”) i Adama Workowskiego („Zaufanie jako fundament wychowania”). Przewidziany jest też koncert kolęd w wykonaniu kapeli górali z Beskidu Śląskiego „Wałasi” oraz – w niedzielę – spotkanie „Kultura góralska w horyzoncie wolności ilustrowana muzyką i śpiewem”, które poprowadzą Stanisława Trebunia-Staszel oraz Zbigniew Wałach.
Organizatorami spotkania są: Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”, Instytut Myśli Józefa Tischnera oraz Instytut Obywatelski.

2013-01-09T18:49:00+00:00 9 stycznia 2013|Bez kategorii|