„Cztery pory roku w muzyce i w kosmosie” – taki tytuł nosiło spotkanie, które odbyło się w dniu 3 kwietnia br. w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Jego filmową rejestrację można obejrzeć w Internecie.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wykładu ks. prof. Michała Hellera, który przeplatany był poszczególnymi częściami utworu Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku” w wykonaniu prof. Konstantego Andrzeja Kulki i towarzyszącego mu zespołu ARSO Ensemble. Główni goście spotkania wzięli następnie udział w rozmowie, którą moderowali Wergiliusz Gołąbek i Wojciech Bonowicz.

Spotkanie zamknęło III edycję cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. Współorganizatorem spotkania była również Fundacja Tygodnika Powszechnego.

 

Organizatorzy informują, że w roku akademickim 2019/2020 odbędzie się kolejna seria spotkań w ramach IV edycji cyklu. Wśród gości m.in. ks. Jacek Prusak i Bogdan de Barbaro.

 

Zdjęcie: strona internetowa WSiZ.