W najbliższą niedzielę 25 sierpnia Wspólnota Betlejem organizuje w Jaworznie piknik połączony z koncertem ku czci ks. Józefa Tischnera. Podczas imprezy będzie można usłyszeć wybitnych artystów i wesprzeć działalność Wspólnoty.

Wspólnota Betlejem, której celem jest niesienie pomocy osobom ubogim i bezdomnym, powstała w Jaworznie w 1996 r. Jej założycielem był ks. Mirosław Tosza, który w 2017 r. za swoją działalność został wyróżniony Nagrodą Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Pierwszy dom Wspólnoty został otwarty w 2000 r. „Od początku przyświecał nam ideał domu rodzinnego, a nie przytułku, noclegowni”, mówi ks. Tosza. „Oparliśmy nasze wspólne życie na kilku fundamentach: partnerstwie, modlitwie, pracy i służbie”. W ciągu kilkunastu lat przez dom i wspólnotę przewinęło się kilkaset osób. Jej członkowie wyruszali na pielgrzymki rowerowe do Rzymu, Grecji i Izraela, brali udział w biegu maratońskim na Malcie i pielgrzymce traktorkami do Lisieux. Ks. Tosza słynie z niekonwencjonalnych, lecz niezwykle skutecznych pomysłów. Wraz z przyjaciółmi z Betlejem wytwarzał ze zwęglonych belek spalonej katedry w Sosnowcu ikony,  których sprzedaż zasiliła budżet Wspólnoty.

W najbliższą niedzielę 25 sierpnia Wspólnota Betlejem zaprasza na piknik przy Bacówce w Parku Gródek (wejście od ul. Jana III Sobieskiego). Piknik rozpocznie się od Mszy Świętej o godz. 15. Na godz. 16 zaplanowano poczęstunek (kawa, herbata, ciasto), a na godz. 17 – koncert „W każdej chwili możemy wznieść się ponad wszystko”. Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyty „Tischner. Mocna nuta”, a na scenie pojawią się: Anna Trebunia-Wyrostek, Jan Trebunia-Tutka, Mateusz Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Nikodem Pospieszalski, Andrzej Polak, Marcin Zaleś i kompozytor większości utworów zebranych na płycie – Mirosław Kowalik. Gospodarzem koncertu będzie Kazimierz Tischner.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na dalsze świętowanie przy grillu. Wstęp na całą imprezę jest wolny. Podczas jej trwania prowadzona będzie kwesta na zakup nowych zwierząt do zagród przy Bacówce, którymi opiekują się mieszkańcy Wspólnoty.