Wojciech Jagielski od 1 września 2017 dołączył na stałe do zespołu „Tygodnika Powszechnego”. „Uznałem, że tu mogę uprawiać ten styl dziennikarstwa, który najbardziej mi odpowiada”, oświadczył wybitny pisarz i reporter.

Jagielski był już od kilku lat związany z „Tygodnikiem” jako jego współpracownik. Teraz zdecydował się wejść do zespołu. Na łamach pisma będzie publikował duże materiały reporterskie oraz mniejsze formy – przeważnie o tematyce międzynarodowej. Bieżące komentarze ukazywać się będą w każdy piątek w jego autorskiej rubryce „Strona świata” – w serwisie internetowym TygodnikPowszechny.pl. „Miałem dotąd szczęście pracować w redakcjach, które gwarantowały mi niezależność i które najbardziej szanowałem. Jestem wdzięczny, że po Polskiej Agencji Prasowej czy >>Gazecie Wyborczej<< trafiłem do >>Tygodnika<<. Jestem zawodowym szczęściarzem”, stwierdził Jagielski.

Wojciech Jagielski to jeden z najwybitniejszych europejskich reporterów, pisarz, były korespondent wojenny, specjalista od spraw Kaukazu, Azji Środkowej i Afryki. Przez ponad 20 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, był też pracownikiem Polskiej Agencji Prasowej. Razem z wybitnym fotografem Krzysztofem Millerem tworzyli tandem reporterski, jeżdżąc wiele lat w rejony konfliktów zbrojnych. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa, Nagrody PEN Clubu i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W roku 2014 został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor książek reporterskich, m.in. „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Wszystkie wojny Lary”.

Pierwszy tekst Wojciecha Jagielskiego z cyklu „Strona świata”, zatytułowany „Afganistan: wojna bez końca”, można przeczytać tutaj.

Zdjęcie: Grażyna Makara / materiały prasowe „Tygodnika Powszechnego”.