Wojciech Jagielski – auTorytetem

Strona główna/Bez kategorii/Wojciech Jagielski – auTorytetem

Wojciech Jagielski – auTorytetem

W sobotę 29 listopada po raz ósmy zostaną wręczone w Krakowie statuetki MediaTorów – Studenckich Nagród Dziennikarskich. W tym roku nagrodę w kategorii „AuTorytety” otrzyma Wojciech Jagielski, wybitny reporter, autor m.in. książek „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy” „Wypalanie traw” i „Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli”. W 2003 r. za książkę „Modlitwa o deszcz” Wojciech Jagielski otrzymał Nagrodę Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera.

W kategorii „AuTorytet” nagradzani są dziennikarze, od których młodzi adepci tego zawodu mogą się uczyć „rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. Inne kategorie, w jakich przyznawana jest nagroda, to „NawigaTor” (dla publicystów, „dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą”), „Torpeda” („za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać”), „DetonaTor” („za publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów”), „AkumulaTor” („za ładowanie pozytywną energią”), „ObserwaTor” („za prawdziwe opowieści z innego – choć często bliskiego nam – świata”), „ProwokaTor” („gdzie nagradzamy ludzi mediów za decyzje, które dają nam do myślenia”), „InicjaTor” („w którym nagradzamy dziennikarzy za to, że pokazują, że można inaczej”) i „ReformaTor” („za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem”).
Gala wręczenia MediaTorów rozpocznie się o godz. 17 w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33). Darmowe wejściówki na to wydarzenie można odbierać w dniu Gali w kilku miejscach: w Auditorium Maximum od 9:00 do 15:30, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Łojasiewicza 4) od 9:00 do 13:00 oraz w kawiarni „Pauza Galicja” (ul. Dajwór 18) od 10:00 do 13:00.
Więcej informacji o nagrodzie można znaleźć na stronie organizatorów.

2014-11-26T10:17:00+00:00 26 listopada 2014|Bez kategorii|