W czwartek 1 grudnia miesięcznik „Znak” zaprasza na spotkanie z Jerzy Vetulanim i ks. Grzegorzem Strzelczykiem, autorami książki „Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30 w Sali Samurajów Muzeum Narodowego w Krakowie (al. 3 Maja 1).

„Wraz z jednym z najpopularniejszych polskich naukowców i jednym z najbardziej znanych polskich teologów odsłonimy kulisy świata duchowego i tajniki biologii”, piszą organizatorzy. Zapowiada się pasjonująca dyskusja, w trakcie której poruszone zostaną m.in. następujące tematy: Po co i jak inwestować w rozwój kory mózgowej? Czy istnieje maszyna do produkcji doświadczeń religijnych? Jaki jest przepis na szczęście według neurobiologa, a jaki według teologa? Co dzieje się z człowiekiem w chwili śmierci? Czy zwierzęta są świadome istnienia śmierci?

Prof. Jerzy Vetulani (ur. 1936) jest znanym i cenionym neurobiologiem, psychofarmakologiem i biochemikiem, autorem licznych prac badawczych i książek popularyzujących osiągnięcia nauki. Ks. dr Grzegorz Strzelczyk (ur. 1971) jest teologiem i rekolekcjonistą, członkiem Laboratorium „Więzi”, autorem i współautorem książek naukowych, ale też tekstów przybliżających dokonania współczesnej teologii.

Wspólna książka „Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu”. to efekt rozmów prowadzonych od wielu miesięcy na łamach „Znaku” w ramach cyklu „Neuroteologie”.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Wojtusik, dziennikarz Radia TOK.FM.