Opowieść Łukasza Tischnera, fragmenty filmów z udziałem jego stryja oraz koncert zespołu Airis String Quartet – oto, czego możemy się spodziewać podczas spotkania w Nowohuckim Centrum Kultury w piątek 13 marca.

 

Wieczór rozpocznie się o godz. 18 w Sali Kameralnej NCK (al. Jana Pawła II 232), a poprowadzi go Jolanta Kogut. Spotkanie odbędzie się w ramach Strefy Tischnera poprzedzającej i zapowiadającej 20. Dni Tischnerowskie w Krakowie. Termin wybrano nieprzypadkowo: dzień wcześniej, 12 marca, przypada bowiem 89. rocznica urodzin ks. Józefa Tischnera.

Łukasz Tischner opowie m.in. o literackich i muzycznych zainteresowaniach swojego stryja. Będzie okazja do obejrzenia i skomentowania archiwalnych zdjęć, a także obejrzenia fragmentów filmów i programów z udziałem ks. Tischnera. Wieczór uświetni zespół Airis String Quartet – jeden z najciekawszych młodych polskich zespołów grających muzykę kameralną. Zespół otrzymał szereg nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach, a w 2018 r. wydał debiutancką płytę zatytułowaną „Hartmann”. Obecnie tworzą go skrzypaczki Aleksandra Czajor i Grażyna Zubik, altowiolistka Malwina Tkaczyk oraz wiolonczelista Mateusz Mańka.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy!!!