Wieloletnia redaktorka i felietonistka „Tygodnika Powszechnego” (1948-2012), była posłanka na Sejm RP, autorka i współautorka kilkunastu książek kończy 90 lat! Z tej okazji w czwartek 19 marca – w dniu imienin Pani Redaktor – w krakowskim Klubie Inteligencji Katolickiej odbędzie się urodzinowo-imieninowe spotkanie, połączone z dyskusją: „Czy media powinny być czwartą władzą?”.

Organizatorami spotkania, które rozpocznę się o godz. 18 w Sali Portretowej przy ul. Siennej 5, są Fundacja Jerzego Turowicza, Klub Inteligencji Katolickiej w Krakowie, Kluby „Tygodnika Powszechnego”, miesięcznik „Znak” i „Tygodnik Powszechny”.
W dyskusji zatytułowanej „Czy media powinny być czwartą władzą?” obok Jubilatki udział wezmą Dominika Kozłowska (redaktor naczelna miesięcznika „Znak”), Andrzej Romanowski (publicysta, redaktor naczelny „Polskiego Słownika Biograficznego”) i Jerzy Zdrada (historyk, były poseł i wiceminister edukacji). Rozmowę poprowadzi Adam Szostkiewicz (redaktor tygodnika „Polityka”). Zapraszamy!