Debata „Co nam dał Tischner?”, występy zespołów teatralnych i muzycznych, dyskusja z tegorocznymi laureatami Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. J. Tischnera oraz koncert kwintetu jazzowego – oto co przygotowano na sobotę 22 kwietnia, czyli trzeci i ostatni dzień 17. Dni Tischnerowskich. Gośćmi imprezy będą m.in. Anna Dymna, Ewa Siedlecka, Stanisława Trebunia-Staszel, ks. Andrzej Augustyński, ks. Adam Boniecki, ks. Mirosław Tosza i Ireneusz Ziemiński.

O godz. 10 Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” zaprasza na debatę „Co nam dał Tischner?”, w której udział wezmą m.in. Anna Dymna, Stanisława Trebunia-Staszel, ks. Andrzej Augustyński i Kazimierz Tischner. Przewidziane są również występy artystyczne, m.in. spektakl „Odmieniona baba”, przygotowany przez grupę Zawodowcy z Bachledówki, złożoną z aktorów z niepełnosprawnością intelektualną, oraz prezentacje zespołów muzycznych z Domosławic, Poznania, Ratułowa i Szczawnicy. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Europejskiej (ul. Westerplatte 11) i ma charakter otwarty.

Natomiast o godz. 18 zapraszamy do budynku głównego organizatora Dni – Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (ul. Straszewskiego 22) – gdzie podczas uroczystej gali wręczone zostaną Nagrody Znaku i Hestii im. Ks. J. Tischnera. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach przez jury pod przewodnictwem ks. Adama Bonieckiego, a jej fundatorami są Grupa ERGO Hestia oraz Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. W kategorii pisarstwa religijnego lub filozoficznego, stanowiącego kontynuację „myślenia według wartości”, nagrodę odbierze w tym roku filozof Ireneusz Ziemiński. W kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować „nieszczęsny dar wolności” – publicystka Ewa Siedlecka. A w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata” – założyciel istniejącej w Jaworznie wspólnoty Betlejem ks. Mirosław Tosza. Każde z laureatów otrzyma czek na 33 tysiące złotych oraz statuetkę wykonana przez Mariana Gromadę.

Podczas gali rozmowę z laureatami poprowadzą ks. Adam Boniecki i Henryk Woźniakowski. Zobaczymy też krótkie filmy poświęcone laureatom oraz posłuchamy koncertu kwintetu jazzowego w składzie: Mateusz Wachtarczyk, Szymon Ziółkowski, Roman Bardun, Kamila Drabek oraz Kacper Kaźmierski.

Pierwszeństwo przy wejściu na galę będą miały osoby z zaproszeniami. Doświadczenie uczy jednak, że nie zabraknie miejsc także dla pozostałych osób, które pojawią się tego wieczoru w PWST.

Zapraszamy!