Tischner – od czego zacząć?

Strona główna/Bez kategorii/Tischner – od czego zacząć?

Tischner – od czego zacząć?

Najnowsza książka ks. Tischnera – zbiór jego kazań „Wiara ze słuchania” – sprzedała się już w prawie dziesięciu tysiącach egzemplarzy, a zainteresowanie nią bynajmniej nie słabnie. Wydawnictwo Znak właśnie podjęło decyzję o dodruku.
Książka miała bardzo dobre recenzje; obszerne omówienia ukazały się w „Gazecie Wyborczej” i „Gościu Niedzielnym” (można je również znaleźć na naszej stronie). Wśród czytelników, których zapytaliśmy o zdanie m.in. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, przeważa opinia, że jest to najbardziej przystępna ze wszystkich książek Tischnera, że jest ona przeznaczona dla „tych, którzy nie mają szczęścia trafić na dobrego kaznodzieję” i że w trakcie lektury „można niemal usłyszeć głos ks. Tischnera”. Jedna z zapytanych osób przyznała, że choć od dawna fascynuje się postacią autora, nigdy jeszcze nie ośmieliła się wziąć do ręki żadnej z jego książek. „Bałam się, że to mnie przerośnie. Dopiero ta najnowsza książka wciągnęła mnie. Okazało się, że to książka dla kogoś, kto niewiele wie i o Ewangelii, i o filozofii, a chce żyć choć odrobinę mądrzej”.
Wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z książkami ks. Tischnera, polecamy – obok „Wiary ze słuchania” – tomy rozmów: „Spotkanie” (z Anną Karoń-Ostrowską), „Tischner czyta Katechizm” (z Jackiem Żakowskim) i „Przekonać Pana Boga” (z Dorotą Zańko i Jarosławem Gowinem). We wszystkich tych książkach spotkać można Tischnera mówiącego prostym językiem o ważnych życiowych sprawach. Zainteresowanych problematyką religijną odsyłamy ponadto do dwóch niewielkich książeczek „Wiara szuka zrozumienia” i „Pomoc w rachunku sumienia”. A tym, których interesują dzieje ludzkiej myśli, na pewno przypadną do gustu „Wędrówki w krainę filozofów” – cykl radiowych gawęd ks. Tischnera (książka z płytą mp3).

2009-05-26T08:26:00+00:00 26 maja 2009|Bez kategorii|