„Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem”, mawiał o sobie Józef Tischner. Wspomnienia i refleksje nadesłane na konkurs ogłoszony przez Wydawnictwo Znak pokazały, jak wiele twarzy miał ten wyjątkowy człowiek. Właśnie ogłoszono listę laureatów.

Jury zdecydowało, że podzieli nadesłane prace na dwie kategorie: wspomnień z rzeczywistych spotkań z księdzem Tischnerem i refleksji po lekturze jego dzieł. W związku z wysokim poziomem wszystkich prac jury postanowiło też zrobić uczestnikom miłą niespodziankę i podnieść pulę nagród: laureaci trzech pierwszych nagród w obu kategoriach będą mieli możliwość wyboru dowolnych książek ze strony Znaku o wartości 200 zł, a wyróżnieni – 150 zł. Pozostali uczestnicy zostaną nagrodzeni książkami księdza Józefa Tischnera i Wojciecha Bonowicza. Ponadto wybrane prace zostaną opublikowane w „Tygodniku Powszechnym” (nr 22/2013) oraz na portalach Stacja7.pl i Tischner.pl.

A oto nazwiska nagrodzonych.

Kategoria wspomnień:

1. Aldona Mickiewicz
2. Marek Gaj
3. Natalia Brachowicz
wyróżnienia: Wacław Mendys, Małgorzata Jamrozik

Kategoria refleksji:

1. Marian Gliganic
2. Barbara Jonak
3. Michał Ptak
wyróżnienia: Paulina Biegaj, Grażyna Kułek

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za to, że zechcieli się podzielić swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.