„Krótki przewodnik po życiu” – zbiór nieznanych tekstów ks. Józefa Tischnera – został uznany za najlepszą książkę katolicką ubiegłego roku przez internautów głosujących na portalu granice.pl.

„Krótki przewodnik…” został nagrodzony w kategorii „Inspiracje”. Wybór nie jest zaskoczeniem, ponieważ książka od kilku miesięcy zbiera w internecie same dobre opinie i ciągle znakomicie się sprzedaje. Stała się popularnym prezentem, również ze względu na atrakcyjną szatę graficzną.

Organizator plebiscytu na „Najlepszą książkę katolicką” tak pisze o przyświecającej mu idei: „W obecnych czasach, pełnych zmian, pogoni za karierą, pieniądzem i dobrami materialnymi brakuje niekiedy chwili zatrzymania się w biegu, refleksji, spojrzenia w głąb siebie oraz wiary, która utrzymuje nas w duchowej czystości. Na rynku wydawniczym pojawiają się książki, które mogą pomóc nam uporządkować wewnętrzny świat, służyć oparciem, czy też dawać świadectwo dobroci Boga. Powstają niebanalne świadectwa, niosące potężny ładunek ewangelizacyjny, pozycje warte rozpowszechnienia ku budowaniu doświadczenia wiary, szerzenia dobroci i idei braterstwa. Jak wybrać te wartościowe książki o tematyce religijnej, czy też poruszające zagadnienia duchowości, kontemplacji otoczenia, wewnętrznego spokoju i codziennego doświadczania radości stworzenia? Po to właśnie powstał plebiscyt”, czytamy na stronie organizatora.

Niestety, nie wiemy, ile osób zagłosowało na „Krótki przewodnik…” ani ile wzięło udział w plebiscycie. Kolejny odbędzie się wiosną przyszłego roku. My cieszymy się tym, że Tischner został dostrzeżony i uhonorowany przez czytelników.

„Krótki przewodnik po życiu” można zamówić tutaj.