Tischner na minibooku

Strona główna/Bez kategorii/Tischner na minibooku

Tischner na minibooku

Z okazji wydania siedemsetnego numeru, miesięcznik „Znak” proponuje swoim czytelnikom nie lada atrakcję: serię minibooków, małych elektronicznych książek, zawierających po 5 esejów pochodzących z archiwów pisma. Wśród 9 propozycji jest też minibook „Tischner”, a w nim m.in. mało znany, bo nieprzedrukowany wcześniej w żadnej książce, tekst Tischnera zatytułowany „Kościół łaski”.

Minibooki to pomysł na to, jak w nowoczesnej formie przekazać stare, a wciąż aktualne treści. Archiwa „Znaku” są pełne artykułów, które wywarły wpływ na polską kulturę i styl myślenia. Większość z podejmowanych tematów nadal się nie zdezaktualizowała: zarówno filozoficzne spory, jak debaty o Kościele czy życiu społecznym mają przedłużenie w naszych współczesnych dyskusjach. Tak jest też z wieloma tekstami ks. Tischnera.
„Znakowy” minibook zawiera 5 z nich: obok głośnych esejów „Myślenie wg wartości” i „Ludzie z kryjówek”, także mniej znane – „Boski rodowód wolności”, „Kościół łaski” i „Podglądanie Pana Boga”. Dodatkowo artykuły ks. Tischnera znalazły się też na dwóch innych minibookach, których tematem jest „Wolność” i „Zło”.
„Minibooki powstały dzięki uprzejmości właścicieli i spadkobierców praw autorskich, którzy zrezygnowali z wynagrodzeń za ponowne wykorzystanie tekstów”, piszą redaktorzy na stronie internetowej „Znaku”. Przychody ze sprzedaży minibooków zostaną przeznaczone na kontynuowanie działalności miesięcznika.
Cena jednego minibooka to zaledwie 4,99 zł. Minibooki dostępne są wyłącznie na platformie Woblink.

2013-09-06T10:13:00+00:00 6 września 2013|Bez kategorii|