Tego jeszcze nie było: film dokumentalny „Jego oczami” zostanie pokazany w ramach strefy „City NGO” utworzonej przez Cieszanów Rock Festiwal 2016! Festiwal odbywa się w dniach 18-21 sierpnia. Pokaz filmu i spotkanie z Kazimierzem Tischnerem zaplanowano na piątek 19 sierpnia w cieszanowickim Spichlerzu.

Cieszanów – niewielkie miasto w powiecie lubaczowskim – już po raz czwarty gości gwiazdy muzyki rockowej z Polski i zagranicy. Koncertom towarzyszy strefa „City NGO”, w której prezentują swoją ofertę rozmaite organizacje pozarządowe. To właśnie w ramach tej strefy pokazany zostanie film Szymona J. Wróbla „Jego oczami”.
Pokaz filmu i spotkanie z jego bohaterem, Kazimierzem Tischnerem, odbędzie się w piątek 19 sierpnia o godz. 19 w cieszanowickim Spichlerzu. „Jego oczami” to opowieść o ks. Józefie Tischnerze prowadzona przez jego młodszego o piętnaście lat brata, który po śmierci sławnego duszpasterza stara się kontynuować jego działalność. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę opowiadającą o kulisach powstawania filmu, zawierającą zapis wszystkich filmowych rozmów, a także jeden z niepublikowanych wcześniej wywiadów z ks. Józefem Tischnerem.
Organizatorzy planują też wykonanie w Cieszanowie muralu przedstawiającego ks. Tischnera.

Więcej informacji o „City NGO” można znaleźć tutaj, a o Cieszanów Rock Festiwalu 2016 – tutaj.