„Thinking In Values” po raz trzeci

Strona główna/Bez kategorii/„Thinking In Values” po raz trzeci

„Thinking In Values” po raz trzeci

Ukazał się trzeci numer anglojęzycznego pisma „Thinking in Values” wydawanego przez Instytut Myśli Józefa Tischnera. Celem pisma jest popularyzowanie dorobku filozoficznego autora „Etyki solidarności” za granicą. Najnowszy numer nosi tytuł „Dialogue and Encounter” („Dialog i spotkanie”), a jego przewodnią myślą są słowa Tischnera: „Drugi jest początkiem myślenia. Nic nie daje do myślenia tak bardzo jak drugi”.

W numerze znalazły się m.in. przekłady pięciu artykułów Tischnera dotyczących problematyki dialogu i spotkania, rozprawy Marka Drwięgi i Dobrosława Kota poświęcone jego antropologii, a także artykuły Jacka Filka, Adama Workowskiego, Anny Karoń-Ostrowskiej, Anny Fraś i Piotra Sikory, będące komentarzem lub polemiką z jego rozpoznaniami. Ponadto w dziale rekomendacji znalazł się fragment wydanej w mijającym roku książki Zbigniewa Stawrowskiego „Solidarność znaczy więź”.
Pismo jest wysyłane do ośrodków filozoficznych na całym świecie. Można je też zamówić, pisząc na adres Instytutu Myśli Józefa Tischnera: ul.Stradomska 9/2, 31-068 Kraków, e-mail: instytut@tischner.org.pl. Z zawartością poszczególnych numerów można się też zapoznać, wchodząc na stronę IMJT: http://tischner.org.pl/thinking.php.

2011-12-29T14:13:00+00:00 29 grudnia 2011|Bez kategorii|