„Ten świat mi się nie podobał, kiedy byłam młoda – i nie podoba mi się do dzisiaj. Oprócz tego, że jest nieprawdopodobnie piękny, to jest parszywy i paskudny”, takimi mocnymi słowami s. Małgorzata Chmielewska rozpoczęła jedną ze swoich konferencji. Zobaczcie!

Tego lata proponujemy spotkania z laureatkami i laureatami Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera, zwracając uwagę na dostępne w internecie, a rzadko oglądane materiały. Tym razem zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania konferencji wygłoszonej przez s. Małgorzatę Chmielewską podczas wielkiego meetingu TEDxWarsaw w maju 2015 r.

S. Małgorzata Chmielewska jest przełożoną polskiej Wspólnoty „Chleb Życia” i laureatką Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera z 2012 r. Nagrodę otrzymała w kategorii „w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących `polski kształt dialogu` Kościoła i świata” – za „cierpliwą i pełną niespożytej inwencji pracę na rzecz bezdomnych i wykluczonych”. Jury podkreśliło w uzasadnieniu, że s. Chmielewska „uczy mądrej miłości i przypomina, że ubogi powinien mieszkać w sercu Kościoła”.

Zachęcamy też do śledzenia bloga s. Małgorzaty, gdzie m.in. można znaleźć relację ze spotkania z papieżem Franciszkiem w tramwaju jadącym na Błonia. ]