Ks. Manfred Deselaers, Piotr Kłodkowski i Michał Łuczewski będą gośćmi spotkania, na które w piątek 13 kwietnia o godz. 18 zapraszamy do Radia Kraków.

 

„>>By z człowieka wyciągnąć jego mądrość<<. Rozmowa o słowie, dialogu i rzeczywistości” – taki tytuł nosi spotkanie, która odbędzie się w Studiu im. Romany Bobrowskiej (al. Juliusza Słowackiego 22) w piątkowy wieczór. Sformułowany dość ogólnie temat, w istocie dotyka bardzo konkretnych problemów. Większość współczesnych kryzysów politycznych i społecznych zaczyna się od słów. Żeby te kryzysy przezwyciężyć, trzeba także sięgnąć po słowa. Słowo posiada ogromną moc – zarówno dzielenia i niszczenia, jak pojednania i budowania.

Do rozmowy o tym, jak radzą sobie słowa w naszym świecie, zaproszeni zostali laureaci Nagrody Znaku i Hestii im ks. J. Tischnera z lat ubiegłych: ks. Manfred Deselaers, prowadzący w Oświęcimiu Centrum Dialogu i Modlitwy, Piotr Kłodkowski, orientalista i dyplomata, oraz Michał Łuczewski, socjolog badający związki tożsamości narodowej z religijną. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Radia Kraków Jolanta Drużyńska.

 

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy też do zapoznania się z całym programem Strefy Tischnera, który można znaleźć tutaj.