„Ile waży słowo?” – to temat warsztatów z cyklu „Pofilozofuj-my”, które odbędą się w niedzielę 15 kwietnia o godz. 11 w Radiu Kraków.

 

To kolejna z propozycji w ramach tegorocznej Strefy Tischnera. Animatorka kultury Jolanta Kogut oraz poeta i dziennikarz Wojciech Bonowicz zapraszają do myślenia dzieci, które lubią mieć własne zdanie – najchętniej w wieku od 6 do 9 lat (ale mogą być też nieco młodsze i nieco starsze). „Słowa mają swoją wagę”, mówimy. Ale co to właściwie znaczy? Czy można słowo wziąć do ręki? Czy są słowa lżejsze i cięższe? Rozmawiając i bawiąc się z dziećmi, organizatorzy spotkania będą jednocześnie zapraszać je do refleksji nad tym, czym jest słowo i jak się z nim obchodzić.

Spotkanie odbędzie się w Studiu im. Romany Bobrowskiej (al. Juliusza Słowackiego 22) – tam, gdzie mali warsztatowicze spotykali się również w latach ubiegłych. Wstęp jest wolny, nie są wymagane zaproszenia ani wcześniejsza rejestracja. Zachęcamy, żeby razem z dziećmi w warsztaty włączyli się rodzice.

 

Na zdjęciu: Warsztaty z cyklu „Pofilozofuj-my” w Studiu im. Romany Bobrowskiej w 2016 r.