Starosądeckie Dni Księdza Józefa Tischnera

Strona główna/Bez kategorii/Starosądeckie Dni Księdza Józefa Tischnera

Starosądeckie Dni Księdza Józefa Tischnera

Od kilka lat w rocznicę urodzin ks. Tischnera, która przypada 12 marca, Stary Sącz organizuje cykl imprez poświęconych swemu sławnemu rodakowi. Tak będzie również i w tym roku. W dniach 10–12 marca odbędą się Starosądeckie Dni Księdza Józefa Tischnera.
W środę 10 marca o godz. 17 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej (al. Partyzantów 15) przewidziana jest projekcja filmu „Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku” oraz spotkanie z autorami: Witoldem Beresiem i Arturem Więckiem „Baronem”. We czwartek 11 marca o godz. 17 w czytelni Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej (ul. Batorego 25a) Wojciech Bonowicz wygłosi prelekcję na temat „Jan Paweł II i ks. Józef Tischner – świadkowie nadziei”. Zaraz po spotkaniu, około godz. 18.30, w tym samym miejscu otwarta zostanie wystawa „Odejście do domu Ojca – 28 czerwca 2000 r. W 10. rocznicę śmierci ks. Józefa Tischnera”. Wreszcie w piątek 12 marca o godz. 9 w kościele ss. klarysek pod wezwaniem Św. Trójcy odprawiona zostanie msza w intencji ks. Tischnera, w której uczestniczyć będą m.in. poczty sztandarowe ze szkół noszących jego imię. Po mszy, o godz. 10.30, w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Tischnera (ul. Mickiewicza 59) rozpocznie się zlot szkół tischnerowskich.
Starosądeckie Dni Księdza Józefa Tischnera zakończy „Podhalańsko-Sądecka biesiada poetycka w hołdzie ks. Józefowi Tischnerowi”, w której wezmą udział: Wanda Szado-Kudasik, Wanda Łomnicka-Dulak, Barbara Paluchowa i Roman Dzioboń. Odbędzie się ona 12 marca o godz. 17 w czytelni Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej.
Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny. Organizatorami Dni są: Towarzystwo Miłośników Starego Sącza, Powiatowa i Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

2010-03-03T09:33:00+00:00 3 marca 2010|Bez kategorii|