Spotkanie z Thomasem Kuhnem

Strona główna/Bez kategorii/Spotkanie z Thomasem Kuhnem

Spotkanie z Thomasem Kuhnem

W poniedziałek 2 kwietnia zapraszamy na czwarte z cyklu „Spotkań z filozofią XX wieku”. Jego bohaterem będzie wybitny filozof nauki Thomas Kuhn. Fragmenty jego dzieła „Struktura rewolucji naukowych” czytać będzie z uczestnikami dr Michał Bardel. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 w sali 108 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana (ul. Krupnicza 38) w Krakowie. Wstęp wolny!

Wydane w 1962 roku monumentalne dzieło amerykańskiego filozofa radykalnie odmieniło dwudziestowieczne rozumienie postępu naukowego. Podczas spotkania przedmiotem rozważań będą fragmenty poświęcone istocie rewolucji naukowej.

„Spotkania z filozofią XX wieku” przeznaczone są przede wszystkim dla licealistów, ale otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy proszą, aby zgłaszać większe grupy młodzieży na adres e-mail: kmtpnis@cmjordan.krakow.pl, lub pod numerem telefonu: 12/430 00 15 wew. 230. Teksty, które będą omawiane, można znaleźć w opracowanej przez Michała Bardela „Antologii tekstów filozoficznych dla maturzystów, olimpijczyków, studentów i nauczycieli filozofii”, tom II (Espe, Kraków 2003). Książka jest, niestety, trudna do zdobycia (pojedyncze egzemplarze można czasem znaleźć w księgarniach w dziale z podręcznikami), dlatego kserokopie odpowiednich stron będą dostępne podczas spotkań.
Ostatnie spotkanie z tego cyklu odbędzie się 14 maja i będzie poświęcone dziełu „Ja i Ty” Martina Bubera. Poprowadzi je Wojciech Bonowicz.

2012-03-29T15:05:00+00:00 29 marca 2012|Bez kategorii|