W Opolu i Oświęcimiu będzie można w najbliższym czasie posłuchać opowieści Wojciecha Bonowicza o poezji, Tischnerze, składaniu życzeń i o wielu innych sprawach.

 

11 grudnia Wojciech Bonowicz będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4). Spotkanie zorganizowane w ramach 16. Opolskiej Jesieni Literackiej rozpocznie się o godz. 18. Jego głównym motywem będzie tom wierszy Bonowicza „Druga ręka”, który znalazł się w tym roku w finale Nagrody Literackiej Nike. Spotkanie poprowadzi Bartosz Suwiński.

Natomiast w piątek 14 grudnia Wojciech Bonowicz odwiedzi Oświęcim, swoje miasto rodzinne. O godz. 18 w Auli Św. Wawrzyńca Miejskiej Biblioteki Publicznej – Galerii Książki (ul. Nojego 2B) rozpocznie się spotkanie autorskie w ramach projektu „O sensownych tworach słownych. Literatura inaczej”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podczas obu spotkań będzie możliwość nabycia zarówno tomów wierszy Wojciecha Bonowicza, jak i książek przez niego zredagowanych. Zapraszamy!

 

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.