Spotkania z ks. Adamem Bonieckim

Strona główna/Bez kategorii/Spotkania z ks. Adamem Bonieckim

Spotkania z ks. Adamem Bonieckim

Jarosław, Skawina, Bydgoszcz, Poznań, a nawet Berlin – oto miasta, w których będzie można w najbliższym czasie spotkać się z byłym redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”. Ks. Boniecki będzie promował swoją najnowszą książkę pt. „Dookoła świata”, weźmie też udział m.in. w spotkaniu zatytułowanym „Dziennikarz, chociaż ksiądz”.

W Jarosławiu (we czwartek 9 maja) ks. Boniecki będzie gościem Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Spotkanie w Auli Czerwonej Biblioteki PWST-E (ul. Czarnieckiego 19) rozpocznie się o g. 13. Cztery dni później (w poniedziałek 13 maja) autora „Dookoła świata” gościć będzie Skawiński Salon Literacki; spotkanie zorganizowane w pałacyku „Sokół” w Parku Miejskim (ul. Mickiewicza 7) rozpocznie się o g. 17. Do Bydgoszczy ks. Boniecki przyjedzie we środę 15 maja. O g. 13 zacznie się tam spotkanie zorganizowane przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (Aula Mikotoksyn, ul. Chodkiewicza 30, Budynek F).
Program zaplanowanej na czwartek 16 maja wizyty ks. Adama Bonieckiego w Poznaniu składać się będzie z trzech punktów. O g. 11.30 w Auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89a) odbędzie się spotkanie zatytułowane „Watykan za zamkniętymi drzwiami”, w trakcie którego rozmowę z gościem poprowadzi dr Paweł Stachowiak. O g. 15.15 w Sali Śniadeckich Collegium Maius UAM (ul. Fredry 10) rozpocznie się dyskusja ze studentami zatytułowana „Dziennikarz, chociaż ksiądz. O współczesnych wyzwaniach publicysty religijnego”. Wreszcie o g. 18 w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich (Stary Rynek 78/79) rozpocznie się spotkanie zatytułowane „Kościół otwarty” połączone z promocją książki „Papież Franciszek. Sługa nowego świata”. Obok ks. Bonieckiego udział w spotkaniu wezmą o. Maciej Biskup, Piotr Mucharski, Michał Okoński, Artur Sporniak, Roman Bąk (z Wydawnictwa Poznańskiego) oraz Marcin Pera (z Klubu „Tygodnika Powszechnego”).
Klub „TP” w Poznaniu jest głównym organizatorem wszystkich trzech wydarzeń – w ramach Dnia z „Tygodnikiem Powszechnym” w Poznaniu. Na wszystkie poznańskie spotkania wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc siedzących na ostatnim spotkaniu organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację telefoniczną (pod numerem: 12 422 23 11 w g. 10-15) lub mailową (tp@tygodnik.com.pl). Podczas spotkań będzie można kupić książki Biblioteki Tygodnika Powszechnego oraz Wydawnictwa Poznańskiego „w bardzo promocyjnych cenach”.
Wreszcie 17 maja ks. Adam Boniecki pojawi się w Berlinie. Tu również organizatorem spotkania z nim jest miejscowy Klub „Tygodnika Powszechnego” – we współpracy z polsko-niemiecką księgarnią Buchbund. Spotkanie będzie moderował polsko-niemiecki dziennikarz i teolog Thomas Kycia, redaktor rozgłośni RBB i Funkhaus Europa, a także korespondent polskiej sekcji Radia Watykańskiego w Niemczech. Spotkanie odbędzie się w języku polskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język niemiecki. Rozpocznie się ono g. 19 w siedzibie księgarni (Sanoderstr. 8).

2013-05-06T20:20:00+00:00 6 maja 2013|Bez kategorii|