W najbliższą sobotę, 28 lipca, spotkają się w Łopusznej członkowie krakowskiego Koła Osób bez Krtani im. ks. Józefa Tischnera. To nowa inicjatywa, której celem jest wsparcie pacjentów po operacjach krtani, a w szczególności zachęcenie ich, by uczyli się mówienia przełykowego. Spotkanie nosi tytuł „Przekraczać próg nadziei”, gościem specjalnym będzie kard. Kazimierz Nycz. Spotkanie ma charakter otwarty, każdy zainteresowany będzie mile widziany!

A oto szczegółowy program:

godz. 10 – Msza św. w kościele parafialnym w Łopusznej;

godz. 11.00 – Modlitwa i chwila zadumy przy grobie ks. Józefa Tischnera;

godz. 11.45 – „Przekraczać próg nadziei” – spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej; w programie m.in. wystąpienie kard. Kazimierza Nycza „Droga ks. prof. Józefa Tischnera”, prelekcja Magdaleny Fabczak „Walka o jakość życia. Laryngektomowani zwyczajni i niezwyczajni” (połączona z pokazem filmów) oraz wystąpienie Krzysztofa Goczała, przewodniczącego Koła Osób bez Krtani im. ks. Józefa Tischnera. Spotkanie poprowadzi Lucyna Mikulińska.

Koło Osób bez Krtani im. ks. Józefa Tischnera działa w Krakowie od mniej więcej roku. Jego członków wspiera swoją energią mgr Magdalena Fabczak z Białegostoku, inicjatorka spotkania w Łopusznej. W przygotowania zaangażowała się także rodzina ks. Tischnera. Organizatorzy spotkania serdecznie zapraszają do udziału w nim wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby z okolic Nowego Targu i innych części Podhala, które są po operacji krtani lub mają w swoim otoczeniu kogoś takiego.