Pożegnaliśmy Janinę Tischnerową

Strona główna/Bez kategorii/Pożegnaliśmy Janinę Tischnerową

Pożegnaliśmy Janinę Tischnerową

W sobotę 19 marca odprowadziliśmy na cmentarz w Łopusznej śp. Janinę Tischnerową, bratową ks. Tischnera. W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział kilkaset osób, niektóre przyjechały z bardzo daleka. Na stronie Tischner.pl zamieszczamy podziękowania rodziny Zmarłej za obecność i modlitwę.

O godz. 11 w kościele parafialnym w Łopusznej rozpoczęło się czuwanie przy trumnie śp. Janiny. Kościół bardzo szybko wypełnił się tłumem ludzi, a trumnę otoczyły sztandary Związku Podhalan i szkół tischnerowskich. Straż honorową przy trumnie pełnili członkowie Związku w strojach góralskich. O godz. 12 rozpoczęła się msza św. żałobna, którą koncelebrowało siedmiu księży, m.in. ks. prałat Tadeusz Juchas, kustosz sanktuarium ludźmierskiego. Kazanie wygłosił proboszcz z Łopusznej, ks. Paweł Potoczny. Przypomniał on słowa ks. Tischnera: „Niebo nie przychodzi znikąd. Coś z nieba mamy w sobie. Coś z niego przekazujemy innym. Człowiek dla drugiego człowieka może być częścią nieba”, odnosząc je do śp. Janiny. Podkreślił, że prócz smutku czuć powinniśmy również wdzięczność za całe dobro, jakiego doznaliśmy od Zmarłej. Zwrócił uwagę, że tak liczna obecność na uroczystościach pogrzebowych świadczy o tym, że to dobro promieniowało bardzo szeroko.
Po mszy kondukt odprowadził Zmarłą na miejscowy cmentarz. Na pochówek wyznaczono miejsce tuż obok ks. Tischnera. Zarówno w czasie Mszy świętej, jak i na cmentarzu śp. Janinę żegnała nuta góralska. Nie było przemówień ani kondolencji, tylko wspólna modlitwa i śpiew „Krywaniu, Krywaniu…”

A oto podziękowania od rodziny zmarłej śp. Janiny:

„Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy wzięli udział w ostatnim pożegnaniu śp. Janiny Tischnerowej, zarówno w Nowym Targu, jak w Łopusznej.
Dziękujemy księżom za poprowadzenie liturgii i wspólnej modlitwy. Szczególnie dziękujemy księdzu proboszczowi za piękne słowa kazania.
Dziękujemy służbie liturgicznej, panu organiście i panu kościelnemu za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Dziękujemy przedstawicielom władz miejskich i gminnych.
Dziękujemy członkom Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” i delegacjom szkół tischnerowskich, które stawiły się tak licznie z pocztami sztandarowymi.
Dziękujemy dyrektorowi i pracownikom Regionalnego Związku Hodowców Owiec i Kóz.
Dziękujemy przedstawicielom Związku Podhalan i muzyce – jak by was nie było, to by było widać, że was brakuje.
Dziękujemy właścicielom i pracownikom Ośrodka „Natanael” za gościnność i wielkie serce.
Dziękujemy mieszkańcom Łopusznej, na których zawsze można liczyć.
Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, którzy przybyli z daleka i bliska, żeby pożegnać śp. Janinę.
Dziękujemy także tym, którzy przybyć nie mogli, ale ofiarowali za Zmarłą swoją modlitwę.
Za całą życzliwość okazywaną Jasi i Jej rodzinie w czasie choroby i czasie smutku
serdeczne podziękowania składają
Mąż, Mama, Brat, Córka i Syn z Rodzinami”.

2011-03-20T20:20:00+00:00 20 marca 2011|Bez kategorii|