– Po piętnastu latach od śmierci ks. Józefa Tischnera wróciłam do rozmów, które prowadziliśmy zimą 1993 roku – mówi Anna Karoń-Ostrowska, autorka rozmów z ks. Tischnerem "Oby wszyscy tak milczeli o Bogu!". – Zaczęłam na nowo przesłuchiwać stare kasety magnetofonowe i ku mojemu zaskoczeniu odnalazłam ważne fragmenty, które nie zostały opublikowane w pierwszych wydaniach książki.

Fragmenty te odsłaniają nowe problemy poruszane przez Autorkę w rozmowach z Księdzem Profesorem, jak np. kondycja uczelni katolickich czy współczesne znaczenie terminu „światopogląd chrześcijański". Przeczytamy też o tym, czemu ks. Tischner nie mógł się nauczyć języka niemieckiego, co go nudziło w belgijskich bibliotekach i jak to kardynał Wojtyła wyprzedził go o kilka lat w myśleniu o dialogu.

Do rąk czytelników trafia poszerzowe wydanie książki "Spotkanie". Stąd nowy tytuł: akcent w książce pada bowiem na to, jak Tischner w swojej działalności potrafił połączyć erudycję filozoficzną z doświadczeniem drugiego człowieka i horyzontem wiary.
Książkę można kupić tutaj.