Poniedziałki z Tischnerem: O wadze słowa

Strona główna/Bez kategorii/Poniedziałki z Tischnerem: O wadze słowa

Poniedziałki z Tischnerem: O wadze słowa

W ramach cyklu „Poniedziałki z Tischnerem”, który organizuje krakowski Instytut Myśli Józefa Tischnera, w najbliższy poniedziałek 21 października będzie można posłuchać wykładu prof. Zbigniewa Stawrowskiego „O wadze słowa u Józefa Tischnera”. Początek wykładu, jak zwykle, o g. 18 w nowej siedzibie IMJT przy ul. Sławkowskiej 14 (na I piętrze).

„Poniedziałki…” zainaugurowano uroczyście w… środę 9 października wykładem o. prof. Jana Andrzeja Kłoczowskiego „Czy Tischner jeszcze żyje?” poświęconym myśleniu religijnemu autora „Filozofii dramatu”. Przysłuchiwało mu się kilkadziesiąt osób. Tyle samo zjawiło się 14 października na wykładzie dr Adama Workowskiego o sztuce bycia sobą, a żywa dyskusja dowiodła, że temat i jego ujęcie okazały się niezwykle frapujące.
W ramach „Poniedziałków z Tischnerem” co tydzień (z wyjątkiem świąt i ferii) odbywać się będą wykłady, pogadanki, dyskusje i promocje książek. W najbliższym czasie przewidziano następujące spotkania: 28 października – Wojciech Bonowicz: „Ciało jako podmiot dramatu (podejście pierwsze)” (w ramach cyklu „Czytanie Tischnera”); 4 listopada – prof. Ewa Kutryś: „Józefa Tischnera miłość do teatru”; 18.11 – „Debata o pracy”, prowadzenie: dr hab. Antoni Szwed. Ponadto w każdy czwartek o g. 18 dr Józef Ruszar prowadzi spotkania „z poezją nie zawsze religijną” (m.in. Różewicza, Herberta i Miłosza).
Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Zachęcamy do odwiedzania Instytutu Myśli Józefa Tischnera, a także do wspierania jego działalności – zarówno finansowo, jak poprzez wolontariat. Można to zrobić także podczas spotkań. Nawet najmniejszy datek może pomóc w opłaceniu czynszu i mediów. Bez naszego wsparcia ta ważna instytucja nie przetrwa.

2013-10-19T10:05:00+00:00 19 października 2013|Bez kategorii|