Poniedziałki z Tischnerem: Karol Wojtyła i Józef Tischner

Strona główna/Bez kategorii/Poniedziałki z Tischnerem: Karol Wojtyła i Józef Tischner

Poniedziałki z Tischnerem: Karol Wojtyła i Józef Tischner

„Pisząc każdy mój tekst, zastanawiałem się, co pomyśli Papież”, wyznał kiedyś ks. Tischner. W ramach zorganizowanego przez krakowski Instytutu Myśli Józefa Tischnera cyklu „Poniedziałki z Tischnerem” 25 listopada będzie można wysłuchać wykładu Anny Karoń-Ostrowskiej „Karol Wojtyła i Józef Tischner – co ich łączy, co ich dzieli?”. Początek, jak zwykle, o g. 18 w siedzibie IMJT przy ul. Sławkowskiej 14.

W tym roku kalendarzowym czekają nas jeszcze trzy „poniedziałkowe” spotkania: 2 grudnia – spotkanie z Tomaszem Ponikło, autorem książki „Józef Tischner – Myślenie według miłości. Ostatnie słowa”; 9 grudnia – „Czytanie Tischnera” z Wojciechem Bonowiczem: „Ciało jako podmiot dramatu (podejście drugie)”; 16 grudnia – debata o „Etyce solidarności”, którą poprowadzi prof. Zbigniew Stawrowski.

Przypominamy też, że w każdy czwartek o g. 18 dr Józef Ruszar prowadzi w IMJT spotkania „z poezją nie zawsze religijną” (m.in. Różewicza, Herberta i Miłosza). Oto tematy najbliższych spotkań: 28 listopada – Herbert, Plutarch i Elzenberg czyli cywil w Utyce; 5 grudnia – Herbert i Szymborska o imperializmie; 12 grudnia – Herbert – Między niebem a piekłem.
Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

2013-11-23T16:06:00+00:00 23 listopada 2013|Bez kategorii|