Poniedziałki z Tischnerem: Józefa Tischnera miłość do teatru

Strona główna/Bez kategorii/Poniedziałki z Tischnerem: Józefa Tischnera miłość do teatru

Poniedziałki z Tischnerem: Józefa Tischnera miłość do teatru

Zainicjowany w tym roku przez krakowski Instytut Myśli Józefa Tischnera cykl „Poniedziałki z Tischnerem” cieszy się sporym zainteresowaniem. Odbyły się już trzy wykłady, w najbliższy poniedziałek, 4 listopada – odbędzie się kolejny. Tym razem prof. Ewa Kutryś, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, mówić będzie o „Józefa Tischnera miłości do teatru”. Początek, jak zwykle, o g. 18 w siedzibie IMJT przy ul. Sławkowskiej 14.

W ramach „Poniedziałków z Tischnerem” co tydzień o tej samej porze (z wyjątkiem świąt i ferii) odbywają się wykłady, pogadanki, dyskusje i promocje książek. W najbliższym czasie przewidziano następujące spotkania: 18 listopada – „Debata o pracy”, prowadzenie: dr hab. Antoni Szwed; 25 listopada – dr Anna Karoń-Ostrowska: „Karol Wojtyła i Józef Tischner – co ich łączy, co ich dzieli?”; 2 grudnia – spotkanie z Tomaszem Ponikło, autorem książki „Józef Tischner – Myślenie według miłości. Ostatnie słowa”.
Ponadto w każdy czwartek o g. 18 dr Józef Ruszar prowadzi spotkania „z poezją nie zawsze religijną” (m.in. Różewicza, Herberta i Miłosza).
Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Zachęcamy do odwiedzania Instytutu Myśli Józefa Tischnera, a także do wspierania jego działalności – zarówno finansowo, jak poprzez wolontariat. Można to zrobić także podczas spotkań. Nawet najmniejszy datek może pomóc w opłaceniu czynszu i mediów. Bez naszego wsparcia ta ważna instytucja nie przetrwa.

2013-10-31T12:00:00+00:00 31 października 2013|Bez kategorii|